skip to main content
Page Header

McDonald, David Principal
Cobb, Marla Vice Principal
Mayfield, Angela Vice Principal
Young, Joe Vice Principal
Haynie, Jimmy Athletic Director

(Blevins) Brewster, Katherine Math
(Phelps) Gallardo, Sara Foreign Languages
Arnwine, Anna English
Bennett, Brad Social Studies
Bernhard, Allison Math
Betts, Catherine Band
Billings, Buck Social Studies
Brewster, Cameron Science
Bridwell, Brandi Science
Brown, Grant Math
Brubaker, Alana Human Services
Bryan, Margaret Human Services
Bryant, Susan Librarian
Byrd, Ashley Social Studies
Cagle, Bo Social Studies
Cannon, Steve Special Education
Clendenon, Ed Social Studies
Cockrell, Lauren English
Collis, Stephanie Science
Comerford, Terry English
Compton, Patricia Art
Cox, Kelly Science
Crase, Rodney English/Drama
Cueller, Ruth Foreign Languages
Dalbey, Sarah Choral Director
Demko, Diane Math
Dickey, Karen Math
Fowler, Mary Guidance
Galloway, Jeff Foreign Languages
Gaston, Kitti English
Haynie, Jimmy Athletic Director
Headrick, Abbie Band
Howard, Carl Physical Education
Innis, Ashton Math
Innis, Erick Science
Jacob, Jordan Math
Kempster-Myers, Christine Special Education
Kyle, Brian Social Studies
Langston, Emily Special Education
Lazenby, Terri English
Leverett, Ashley Science
Long, Danny Math
Mashburn, Kathi Special Education
Mason, Judy Special Education/English
McPhail, Amy Math
McPhail, Tim English
Miller, Jere Driver's Education
Monroe, Josh Science
Monroe, Lynn Math
Morgan-Harper, Katie Art
Moses, Cindy Instructional Coach
Moses, Jessica English
Myers, Michelle Special Education
Newton, Leidy Guidance Counselor
Quirk, Jerry Social Studies
Rabine, Matt Social Studies
Ratti, Jillian English
Ray, Matt Physical Education
Ray, Susan Life Skills/English
Roberts, Jake Social Studies
Roderick, Katie Broadcasting
Rogers, Mark Special Education
Rucker, Ariana ESL
Sampson, Christen Math
Simbeck, Nathan Business
Skidmore, Chris Special Education
Slack, Jacob Graduation Coach
Smith, Tim English
South, Taylor Physical Education
Trent, Henry Social Studies
Tubman, Behn English
Walker, Steve Math
Williams, Cassie Guidance
Yates, Blair English
Zuzart, Natalie Math

Armstrong, Kay Bookkeeper
Dake, Robin Food Services
Giles, Gail Attendance Secretary
Irons, Melodye Receptionist
Mays, Lisa Guidance Secretary
Murdic, Tony ISS Supvisor
Trammell, Melissa Executive Secretary
Waters, Kathy Media Center Clerk

Bautsch, Jason School Resource Officer